Padł pierwszy klaps na planie filmu „Atak paniki” Pawła Maślony

 

W środę w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do komedii Pawła Maślony pod sugestywnym tytułem - „Atak paniki”. To wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają ataku paniki.

Paweł Maślona jest finalistą II edycji "Talentów Trójki" w kategorii film. Ukończył studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego. Jego dyplomowy obraz „Magma” zdobył główną nagrodę za najlepszy krótki metraż na Palm Springs ShortFest oraz główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniejszy film „Zaćmienie” zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na Shanghai International Film Festival, a „Tylko dla Obłąkanych” wygrał The Young Talent Award at The International Festival of Film Schools in Munich. Paweł jest także współscenarzystą głośnego filmu Marcina Wrony pt. „Demon”. „Atak paniki” to jego pełnometrażowy debiut reżyserski.

„Wszystkie opisane historie są dla mnie bardzo osobiste” – mówi Maślona. „Nie dlatego, że je przeżyłem, ale dlatego, że dotykają mnie w jakiś szczególny sposób, opowiadają o moich lękach, frustracjach i obsesjach. A także wszystkim tym, co dostrzegam w życiu swoim i moich bliskich, a czasem zupełnie przypadkowych osób. Staram się opowiedzieć je w sposób, który lubię najbardziej, i który jest mi najbliższy – w formie śmiesznej i strasznej, czasem groteskowej, ale i wzruszającej jednocześnie” – dodaje reżyser.

W rolach głównych zobaczymy cenionych aktorów Dorotę Segdę, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Magdalenę Popławską, Mirosława Haniszewskiego, Andrzeja Konopkę i innych.

Maślona do współpracy zaprosił także uznanego duńskiego aktora Nicolasa Bro znanego z „Nimfomanki” Larsa von Triera, a także z filmu „Zakochani widzą słonie” Dagura Kari, czy wielokrotnie nagradzanych „Jabłek Adama” oraz popularnych seriali „The Killing” oraz „Most nad Sundem”.

Producentem filmu jest Jan Kwieciński. Producentem wykonawczym - Akson Studio. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Foto: Hubert Komerski

Foto: Hubert Komerski

Foto: Hubert Komerski

Foto: Hubert Komerski

Foto: Hubert Komerski